Jak nazwać kota?

Największa baza kocich imion. Imiona dla kotek i kocurów.

Jeśli właśnie stałeś się bądź w najbliższej przyszłości planujesz zostać posiadaczem kotka jedną z pierwszych decyzji do podjęcia będzie wyborów umienia. Wybór wcale nie jest taki oczywisty i potrafi przysporzyć sporo problemów, a niejednokrotnie nawet rodzinnych kłótni. Jeśli jesteś właśnie na etapie typowania imienia dla swoje kotki, bądź kocura – koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami i oczywiście przykładami najlepszych imion dla kotów.

Imiona dla kota

Najlepsze imiona dla kota

Jakie imię jest najlepsze dla kota? Niby prosta decyzja, jednak każdy kto stanął przed tego typu wyborem zdaje sobie sprawę, że w gruncie rzeczy wcale nie jest to takie łatwe. Musimy bowiem wybrać takie imię dla kota którym będziemy się posługiwać przez następne kilkanaście lat!

Do wybory imienia każdy podchodzi troszkę w inny sposób. Jeśli zamierzamy się zaopiekować kotem jako rodzina (z dziećmi) wiadomo że rodzice będą mieli najmniej do powiedzenia i decyzję ta podejmą dzieci. Co za tym idzie imię będzie proste, krótkie, czasami bajkowe – i nie ma w tym nic złego. Jeśli natomiast decyzję tą podejmować będą jedynie dorośli sprawa troszkę się komplikuje. Każdy ma inny pomysł, inne skojarzenia i przede wszystkim chce wymyślić oryginalne imię dla kota.

Często warto zwrócić uwagę na sam wygląd, charakter i rasę kota. Nie każde będzie pasować do konkretnej rasy. Koty rasy Devon Rex nie nazwiemy „Puszek”, tak samo jak nie każde imię będzie pasować do kota Perskiego czy Brytyjskiego.

Najlepsze i najpopularniejsze imiona dla kotów:

Jak nazwać kota?

Podejmując decyzję jak nazwać kota musimy sobie uświadomić że kot będzie z nami przez następne kilkanaście lat. O ile w zaciszu domowym możemy używać nawet najbardziej oryginalnego imienia, o tyle wcześniej czy później będziemy musieli udać się z kotem do weterynarza, bądź zabrać go na jakiś wyjazd. Będą odwiedzać nas znajomi, rodzina a nawet obce osoby – więc warto zadać sobie pytanie, czy wypowiadanie przy obcych jego imienia nie wprawi w zakłopotanie nas i innych osób. O ile możemy przy innych wołać kota „Dżej-Dżej” o tyle „Kurwik” czy „Klitoris” już nie wypada.

Pamiętajmy także, że imię dla kota ma służyć głownie dla nas. Są to bystre zwierzęta które potrafią rozpoznać znaczenie poszczególnych słów, niestety nie zawsze reagują na zawołanie po imieniu.

Najlepsze imiona dla kota
Najciekawsze imię dla kota

Najciekawsze imię dla kota

Wybór imienia dla kota to dopiero początek. Ważne jest żeby nauczyć kota reagować na własne imię. W tym celu szczególnie na początku musimy wyrobić w sobie pewne nawyki. Pamiętajmy aby nie odmieniać imienia za często, oraz nie zdrabniać jego znaczenia. Wymowa i brzmienie ma znaczenia w procesie przyswajania imienia przez kota, a kilkanaście różnych odmian i zdrobnień mogą wprowadzić w zakłopotanie i nasza praca pójdzie na marne.

Ważna jest także intonacja z jaką wymawiamy imię. Starajmy się używać przyjaznego tonu –

https://www.traditionrolex.com/31

nigdy podczas złości, ani karcenia. Skojarzenie z imieniem powinno być pozytywne. Warto także przy wymawianiu imienia nagradzać kota smakołykiem czy pieszczotami.