Jak nazwać psa?

Lista najlepszych imion dla suczek i samców

Imię dla psa to ważna sprawa, dla tego należy bardzo dobrze przemyśleć nasz wybór. W końcu będziemy się nim posługiwać i wymawiać codziennie po kilkadziesiąt razy przez następne kilkanaście lat. Zwróćmy zatem uwagę aby było krótkie, łatwe i wygodne. Pozwoli to psu szybciej i łatwiej je zapamiętać, a nam nie będzie sprawić problemów zarówno na co dzień w domu, jak również na zewnątrz w parku, czy u weterynarza.

Imiona dla psa

Najlepsze imiona dla psa

Jeśli stoisz przed decyzją o przygarnięciu bądź kupnie psa zapewne zastanawiasz się także nad wyborem najlepszym imienia. Warto poświęcić troch czasu i dobrze przemyśleć wszystkie propozycje przez podjęciem ostatecznej decyzji. W końcu – będzie ono towarzyszyło Tobie i psu przez wiele najbliższych lat. Czasy „Burków”, „Hultajów” i „Sabak” dawno minęły, a obecna moda podąża zdecydowanie w innym kierunku.

Moda w tym wypadku to zdecydowanie nie ten kierunek którym powinniśmy podążać. Imię dla psa powinno być krótkie – najlepiej 2 sylabowe, łatwe do zapamiętania i przede wszystkim do odróżnienia w miejscach gdzie mamy szansę napotkać inne psy (np. parki). Jeśli szukamy czegoś innego, unikatowego i oryginalnego warto przyjrzeć się popkulturze i poszukać inspiracji w naszych ulubionych bajkach, filmach czy serialach. Pamiętajmy że wybierając imię dla psa nie musimy się trzymać twardych zasad – ważne żeby dla nas było to po protu „fajne imię dla psa”.

Wybierając najlepsze imię dla psa możemy kierować się sentymentem wracając do wspomnień z dzieciństwa, bądź młodości gdzie babcia, bądź rodzice mieli „takiego super mądrego kundelka”.

Najlepsze i najpopularniejsze imiona dla kotów:

Jak nazwać psa?

Jednym z najlepszych sposób na wybór imienia dla psa jest kierowanie się jego cechami zewnętrznymi oraz charakterem. Wiadomo że nie każde imię będzie pasowało do dużego psa, tak samo jak nie każde sprawdzi się w przypadku mniejszych ras. Ciężko na co dzień spotkać kogoś kto do maltańczyka woła np.: Ares, Atos, Hulk, bądź do owczarka Niemieckiego: Bambi, Kropek czy Miki.

Zwróćmy także uwagę na cechy zewnętrzne. Często idealne imię dla psa to te najprostsze pochodzące od znaków szczególnych jak umaszczenie, łatka w innym kolorze czy choćby oklapłe ucho. Ważne żeby po dokonaniu wyboru, nie zmieniać go pod wpływem emocji czy chwili. 

Imiona dla psa
Imiona dla psa

Najciekawsze imię dla psa

Jedna ż ważniejszych kwestii po wyborze imienia jest nauczenia psa reagowania na nie. Psy to zwierzęta które dość szybko zaczynają reagować na dźwięk swojego imienia, jednak warto na początku przestrzegać kilku podstawowych zasad. Mając do czynienia ze szczeniakiem wystarczy w miarę często potarzać przy nim imię, a w krótkim czasie zauważymy że zwierzak rozumie kiedy mówimy do niego. Warto w takiej sytuacji nagradzać psa za każdym razem kiedy przyjdzie do nas, bądź choćby spojrzy na dźwięk swojego imienia.

Pamiętajmy także, że dla psów ich imię nie jest jednoznaczne z komendą. Najczęstszym przypadkiem jest zwrócenie uwagi na osobę wypowiadającą imię. Dopiero później powinna paść komenda przywołująca psa, bądź inna.